Drabužiai vaikams

BabyChoise (002)

+37068702655      info@babychoies.com

Author picture

Rekuperatorių filtrai ir jų klasės. Kuo jos skiriasi ir kaip išsirinkti?

Priėmę puikų sprendimą, savo namų ar darbo aplinkos oro švarą patikėti rekuperatoriui, tikriausiai iš karto sužinojote, kad vien jį įsirengti neužteks. Tam, kad oras namuose ar biuro patalpose visuomet būtų maksimaliai švarus, būtina reguliariai keisti rekuperatoriaus filtrus. Pats filtrų pakeitimo procesas yra išties paprastas, nesudėtingas ir nereikalaujantis jokios papildomos įrangos ar įrankių. Tačiau tinkamo filtro parinkimas gali būti šiek tiek painus.

Pirmiausia, ieškodami naujo filtro, kuriuo keisite senąjį, turite pasitikrinti koks Jūsų rekuperacinio įrenginio gamintojas ir modelis. Kadangi skirtingiems rekuperatoriams naudojami skirtingi filtrai. Taip pat turite žinoti, kad kiekvienas įrenginys valo tiek iš aplinkos į vidų siurbiamą orą, tiek iš namų išpučiamą lauk. Todėl tam reikalingi atskiri filtrai.
Lauke esantis oras yra nepalyginamai labiau užterštas, todėl jį reikia intensyviau valyti. Tam reikalingi tankesni, aukštesnės klasės filtrai, sulaikantys didesnį kiekį teršalų. Tuo tarpu oras, kuris siurbiamas iš patalpų ir pučiamas lauk, yra gerokai švaresnis. Tad jo valymas neturi būti toks intensyvus. Tačiau jį būtina valyti tam, kad į rekuperatoriaus sistemą nepakliūtų dulkių ir kitų teršalų, kurie ją galėtų pažeisti ar net sugadinti.

Ką nurodo rekuperatoriaus filtro klasė?

Tam, kad išsirinktumėte tikrai kokybiškus filtrus, turite patikrinti ar jie atitinka ISO standartą. Atitikimą šiam standartui galite rasti užrašytą ant paties filtro ar jo techninėje specifikacijoje. Tiesa, iki 2016 metų, buvo naudojamas vienas standartas – EN 779. O dabar naudojamas kitas – ISO 16890.  Ankstesnis standartas matuodavo ar filtras praleidžia kietąsias daleles. Tačiau matuodavo tik vieno dydžio. Naujasis – matuoja platesnį kietųjų dalelių spektrą. Kitaip tariant, išsamiau analizuoja kokio dydžio daleles filtras praleidžia, o kokias sulaiko.
Pagal tai, kokio dydžio daleles sulaiko, kitaip tariant – nuo kokių dalelių išvalo orą – filtrai skirstomi į klases. Tiesa, pagal senąjį standartą filtrai buvo klasifikuojami vienaip, o pagal naująjį – kitaip. Todėl jei rekuperatorių naudojate seniai, gali būti šiek painu atskirti kaip šie filtrai skirstomi. Tam pateiksime Jums išsamų paaiškinimą apie filtrų klasifikavimą, kuris, tikimės, padės nepasimesti renkantis reikiamą filtrą.

Senosios ir naujosios rekuperatorių klasės

Pirmiausia norime supažindinti su oro taršos dalelių skirstymų į grupes, pagal jų smulkumą ir keliamą grėsmę. Oro taršos dalelės skirstomas į keturias grupes:

ePM1 – itin smulkios oro taršos dalelės, kurios gali patekti net į kraujotakos sistemą. Tokios kaip smogas ar dulkių erkutės.
ePM2,5 – stambesnės daleles, bet vis dar labai smulkios, patekusios į kvėpavimo takus, gali nukeliauti iki plaučių. Tai gali būti tabako dūmai ar įvairios bakterijos.
ePM10 – pakankamai stambios oro taršos dalelės, tačiau, aptekusios į kvėpavimo takus gali sukelti kosulį, čiaudulį ar alergiją. Pvz. žiedadulkės ar trąšos.
Coarse – stambios oro taršos dalelės. Tokios kaip cemento dulkės, žmogaus plaukai ar išmetamosios automobilių dujos.

O pagal tai, kokias daleles sulaiko, filtrai ir yra suskirstomi į šias grupes:

Filtrų klasės

Na, o jeigu vis tiek pradžioje bus sudėtinga suprasti, kokį filtrą pasirinkti, visuomet galite susisiekti su mumis šiais kontaktais. Ir mes Jums paaiškinsime ir padėsime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pirkinių krepšelis